Kopa Biskupia - 28 km

TRASA

Aspen – Zlate Hory – Kopa Biskupia – Aspen

Poziom trudności – średnia

Długość – 28 km

Wyjeżdżamy z hotelu drogą asfaltową w górę w kierunku kościoła św. Jerzego następnie skręcamy w prawo. Po dojechaniu do głównej drogi nr 411/445 (Głuchołazy - Zlate Hory) ponownie skręcamy w prawo. Po kilkuset metrach przekraczamy granicę Polsko – Czeską i jedziemy prosto do miejscowości Zlate Hory. Po minięciu centrum Zlatych Hor oraz hotelu Praded Tham skręcamy w lewo na drogę nr 457 w kierunku miejscowości Petrowice. Teraz czeka nas wymagający ale z pięknymi widokami podjazd do parkingu Petrovy Boudy. Tam po chwili odpoczynku podjeżdżamy dalej pod górę leśnym kamienistym szlakiem zielonym na szczyt Kopa Biskupia.

Biskupia Kopa to szczyt leżący w Górach Opawskich, na granicy Polski i Czech. Wysokość wynosząca 889 m n.p.m. czyni go najwyższym szczytem ich polskiej części. Charakterystycznym elementem góry jest wybudowana na jej wierzchołku wieża na którą polecamy wejść aby podziwiać panoramę Gór Opawskich.

Następnie udajemy się na posiłek lub ciepły napój do Górskiego Domu Turysty „Pod Biskupią Kopą” skąd żółtym szlakiem zjeżdżamy do miejscowości Jarnoltówek. Potem przez Skowronków Starowice docieramy do drogi prowadzącej do Hotelu ASPEN. Ostatni podjazd i jesteśmy na miejscu.

 Link do trasy w mapach Google

 

 

Kopa Biskupia

Kopa Biskupia

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty hotelowej

Restauracja

Sala konferencyjna

 

SPA

 

Trasy rowerowe